Przejdź do głównej zawartości

10 kroków, aby lepiej zacząć dzień.

Nasze szczęście buduje radość z małych rzeczy - doceńmy je i celebrujmy. To jak zaczynamy nasz dzień wpływa na to, jaki w ogóle będzie, dlatego ważne jest, aby rozpocząć go dobrze. Dzięki poniższym punktom zachowasz pozytywną energię i dobry humor. Przeczytaj, zapamiętaj i wprowadź w życie. 




1. Podziękuj.

Wydaje Ci się, że nie masz powodów do radości i jesteś zbyt zabiegany by żyć? Halo, halo! Doceń to, że się obudziłeś. Jesteś zdrowy, leżysz w swoim, ciepłym i wygodnym łóżku. Dodatkowo możesz wstać o własnych siłach i zakładam że nic Cię nie boli. Powszednie, ale jak ważne i mało doceniane. Za co jeszcze mógłbyś podziękować? Wymień codziennie o poranku 3 różne rzeczy. Możesz także praktykować tą część podczas porannej modlitwy.

2. Otwórz okno 

I poczuj powiew świeżego powietrza. Weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Ciesz się naturą - to proste, łatwe i skuteczne. Teraz zewsząd słyszymy o świadomym oddychaniu oraz o jego zbawiennym działaniu. Zachęcam do wypróbowania, bo nie zaszkodzi, a może odkryjesz coś nowego i przyjemnego.

3. Zjedz swoje ulubione śniadanie.

Dobre śniadanie to podstawa każdego dnia. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie przysparza nam wiele uciechy. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to, co ląduje na twoim talerzu, spróbuj to zmienić od jutra. Pamiętaj o warzywach oraz owocach. No i oczywiście nie zmuszaj się do jedzenia czegoś, na co nie masz ochoty. Herbaty? Kawy?



4. Przywitaj się z domownikami.

Najlepiej połącz punkt 2, 3 i 4. Może wspólne śniadanie na tarasie? Przebywanie z bliskimi daje nam dużo szczęścia. Przebywamy z nimi tak często, że z czasem zdarza się, że przestajemy doceniać ich obecność. Myślę, że czas to zmienić.

5. Zapisz.

Jeśli masz na głowie zdecydowanie zbyt dużo, zwyczajnie pozapisuj wszystko, co musisz załatwić. Niepotrzebne i stresujące myślenie psuje dzień już od samego początku. Taka praktyka wprowadzi więcej spokoju. Zwyczajna kartka umożliwi Ci lepszą organizację dnia. Nie musisz dzięki niej ciągle o czymś pamiętać, przypominać i coś powtarzać. Jest to szansa na zmniejszenie odczucia stresu oraz strachu przed zaniedbaniem pewnych spraw.

Znalezione obrazy dla zapytania lista rzeczy do zrobienia

6. Włącz radio.

Kolejna moja prosta rada. Kiedyś gdzieś ją wyczytałam i stosuję do dziś, choć na starcie wydawało mi się to mało skuteczne. Wystarczyło mi raz doświadczyć i już nie rozstaję się z radiem podczas śniadań. Wręcz źle mi, gdy nic mi nie gada i nie pobrzmiewa. Taka prosta rzecz, a daje mi tyle radości. W końcu muzyka działa na nas pozytywnie. Radio sprawdza się także pod względem inspiracji i zdobywania nowych informacji i to wszystko podczas śniadania.

7. Pielęgnacja.

Kiedy powiem Ci: poświęć chwilę na pielęgnację skóry twarzy, pomyślisz pewnie, że ten punkt już spełniasz. Moje pytanie jednak brzmi: czy robisz to odpowiednio? Poszukaj informacji na temat prawidłowego dbania o cerę i wprowadź coś nowego. Proponuję też masaż i nałożenie maseczki -poprawia nastrój.

8. Medytuj.

Kolejna moja propozycja na poranki to praktyka medytacji bądź jogi. Koniecznie wypróbuj, jeśli jeszcze nie miałeś okazji. Póki nie spróbujesz, nie dowiesz się, jakich korzyści możesz się spodziewać. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić słuszność tego, za co wszyscy chwalą ćwiczenia. To okazja doświadczenia spokoju ducha oraz przepis na zdrowe ciało.


Znalezione obrazy dla zapytania joga
źródło: https://glutamina-odzywki.pl/blog/joga-cwiczenia-dla-ciala-i-umyslu/


9. Myśl pozytywnie

Wprowadź do swojego życia pozytywne myślenie. Przestań narzekać z byle powodu i nakręcać się jak bardzo beznadziejnie będzie. Znajdź coś dobrego w każdej sytuacji. Kilka prób i gwarantuję dobrą zmianę samopoczucia. Sama przez to przechodziłam i praktykuję do dziś. Pamiętaj, że jakiekolwiek zdarzenie będzie miało miejsce, zawsze będzie posiadało swoje wady oraz zalety.

10. Dodaj do listy to, co Tobie daje radość.

Zatrzymaj się na chwilkę i pomyśl, co takiego Tobie poprawia humor. Może to być poranny prysznic czy też przeczytanie jednej strony książki. Dopisz to do swoich codziennych porannych rytuałów i zauważ jak wpływa na Twój dzień. Powodzenia!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Relax

Wypoczynek . Dla niektórych to magiczne słowo. Coś odległego, coś na co nie ma czasu . Mój nauczyciel polskiego powiedział kiedyś: To nie tak, że nie mamy czasu. Czas jest zawsze. My po prostu przeznaczamy go na inne rzeczy. Codziennie towarzyszy nam szybkie tempo życia. Praca to nasz drugi dom. Do tego, aby być modnym należy ciągle się rozwijać, ćwiczyć, zdrowo odżywiać i dawać z siebie sto procent. Wszystko to jest dobre, dopóki potrafimy postawić granicę pomiędzy obowiązkiem i wypoczynkiem . Zatracanie się w codziennych obowiązkach przyniesie złe skutki dla naszego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Obserwuję wtedy ludzi, którzy nie cieszą się życiem, nie mają przyjaciół ani hobby. Ogarnia ich smutek i znudzenie. Zaczynają chorować. Scenariusz nie wygląda obiecująco. Trudności w oderwaniu się od przyziemnych spraw powinny być sygnałem ostrzegawczym. Problemem staje się poproszenie o urlop w pracy. Pojawia się strach przed nowym miejscem. Wypoczynek powinien kojarzyć

Tabu - psycholog.

Człowiek kształtuje się całe życie, ponieważ cały czas czegoś doświadcza. Świat wpływa na nas z każdej strony. Czynnikami są zarówno pozytywne wydarzenia jak i negatywne. Nie da się odciąć od przeżywania. Chciałam podkreślić, że każdy z nas jest człowiekiem i żadne emocje nie są mu obce. Nawet jeśli udaje największego twardziela na świecie. Swoją drogą wydaje mi się, że odwagą nie jest udawanie i ukrywanie swoich uczuć, lecz pokazywanie ich ludziom wokół siebie. Cecha ta pokazuje się poprzez bycie sobą pomimo opinii innych. Często człowiek wrażliwy pojmowany jest jako słaby. Według mnie to ogromny błąd społeczności. Krążący wszędzie stereotyp, który nakleja karteczkę z napisem "słabeusz" . Tak naprawdę człowiek wrażliwy wcale nie musi być słaby. Rozumiem przez to, że osoba nie boi się odczuwania emocji oraz zaglądania w głąb siebie . Taka osoba potrafi cieszyć się z obcowania z naturą, z możliwości pomocy innym, chce rozumieć emocje ludzi. Nie jest zamknięta za sztuk

Wycieczka do Pragi i refleksje.

Warto próbować nowych rzeczy. W ten sposób możemy lepiej poznać siebie i naprawdę odpocząć od codzienności. Rutyna jest bezpieczna, ale często wbrew wyobrażeniom może niszczyć od środka. Zdrowo jest urozmaicić nasze życie nowymi doświadczeniami. Mogą one odbywać się co jakiś czas.  Jest to też sposób, by pokazać innym, że to naprawdę może być fajne. Nie ma się czego bać. Tym samym chciałam Was zachęcić do poznawania nie tylko nowych rzeczy, ale także nowych miejsc. Podczas codziennej szybkiej gonitwy mamy mało czasu, aby pocieszyć się pięknem natury . Gdy odkrywamy nowe miejsca mamy otwarty umysł i chłoniemy piękne widoki całym sobą.  Takie refleksje nasuwają mi się po zwiedzeniu Pragi.  Wełtawa, widok z wieży most Karola wieża przed mostem Karola widok z Hradczan   widok z wieży przed mostem Karola widok z Vyšehrad Archikatedra Świętych Wita  Wełtawa widok z obszarów zamku na Hradc